Bal 10-lecia

Zapraszamy na "Bal 10-lecia Uniwersytetu", który odbędzie się w naszej siedzibie 16 listopada 2019 r. w godz. 15-21. 

Podamy dzika, bigos z jelenia, kaszę, sery kozie, ciasta i napoje. 

W czasie balu zostaną wręczone nominacje "magisterskie, doktorskie i profesorskie" naszego Uniwersytetu i  przypomnimy sobie nasze osiągnięcia - zajęcia, wyjazdy, wernisaż malarstwa itp.

Przybyli prawie wszyscy słuchacze. Niektórzy z osobami towarzyszącymi - mężami, żonami, przyjaciółmi. Zasiedliśmy w dawnej sali refektarza i na krużgankach, gdzie podano dzika i bigos z kaszą. Młody i przystojny browarnik nalewał własnej produkcji szkockie piwo z beczki. Po posiłku ks. rektor wręczył dyplom "magisterski, doktorskie i profesorom uznaniowym" naszego uniwersytetu.

 

Stopień magistra otrzymała Elżbieta Wike z mężem, doktora Regina Szudejko i o. Piotr Furman wraz ze "wspólnotą misjonarzy oblatów", a profesora dr Aleksandra Żórawska-Glessner i maestro Jerzy Szarafiński. Wszyscy za zasługi dla wspólnoty uniwersyteckiej i angażowanie się w organizację wspólnoty.

 

Następnie były tańce, po nich chwila odpoczynku i wspólne śpiewy. Degustowaliśmy także kozie sery oraz olej lniany i rzepakowy z gospodarstw ekologicznych. Znów były tańce i dwa pyszne torty z cukierni Grzegorza Pellowskiego.

 

Na zakończenie zaśpiewaliśmy kilka pieśni na dobranoc i odprawiliśmy Apel Jasnogórski z błogosławieństwem. Około godziny 21. ruszyliśmy do naszych domów, aby powrócić w niedzielę na poprawiny.

Zapraszamy nowych słuchaczy do naszej wspólnoty.

 Rekolekcje

W Pałacu Lubostroń zwiedzaliśmy okolicę i poznawaliśmy początki państwa polskiego

Cztery razy byliśmy w Pieninach w schronisku "Trzy Korony"

Trzy razy przebywaliśmy w Hebdowie, w dawnym klasztorze norbertanów